Neden Ücretsiz?

Odoo, Enterprise(ücretli) ve Community(ücretsiz) olmak üzere iki sürümden oluşur. Ücretsiz sürüm açık kaynak ruhu ile hareket eder ve dünyanın her yerinden yazılımcılar Odoo'nun gelişmesi için katkıda bulunur.

Odoo, 2005 yılında sunulan açık kaynak kodlu bir kurumsal kaynak yönetimi yazılımıdır. Bir işletmenin ihtiyaç duyacağı işlevleri tek bir çatı altında toplar ve işletmenin kendi doğasına uygun biçimde şekil alır. Peki piyasadaki diğer popüler ERP yazılımlarından daha yetenekli olmasına rağmen neden ücretsizdir?

Her işletmeye ulaşmak. Odoo klasik ERP yazılım anlayışını değiştirmek için yazılmıştır. Modüler yapıda olan yazılım işletmenin kendi ihtiyaçlarına göre şekil alabilir. Ücretli ERP yazılımları KOBİ'ler için masraflı olabilir. Bu da KOBİ'leri piyasadaki daha az yetenekli ve ekonomik yazılımlara itmektedir. Dolayısıyla KOBİ'ler gelişen ve değişen dünyaya uygun yazılımlara sahip olamamakta ve rekabetten uzak konumda kalmaktadır. Odoo ise küçük ve orta ölçekteki işletmelerinde son teknoloji yazılımlara sahip olmasını amaçlamaktadır. Böylece bu işletmeler de rekabetçi ekonomide varlıklarını koruyabilecek ve ticaretlerine devam edebileceklerdir.

Enterprise sürümü mevcut. Yazılım bir işletmenin ihtiyaç duyduğu temel öğeleri açık kaynak ruhuna uygun bir biçimde barındırır. Fakat mobil uygulama, OCR(optical character recognition), kargo(fedex, dhl...) ve pazaryerleri(amazon, ebay...) entegrasyonlarına sahip olmak isteyen işletmeler, Odoo yazılımlarını enterprise(ücretli) sürüme güncellemek durumundadır. Bunun için de kullandıkları modüllere göre aylık bir bedel öderler. Yedigen A.Ş. olarak Odoo iş ortağı olmanın verdiği güç ile sizi hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan Odoo'nun topluluk(ücretsiz) sürümünü kullanmanıza olanak sağlıyoruz. Sadece talep etmeniz halinde sunucu ve destek taleplerinizi ücretlendiriyoruz, onun dışına hiç bir bedel ödemiyorsunuz.

Peki neler ücretsiz? Yazılımı size bir Odoo partneri olarak ücretsiz bir şekilde sunuyoruz. Yazılım bir sunucu bilgisayara kurulmalıdır. Sunucu bilgisayar, işletmenizde bulunabilir veya bulut tabanlı olarak erişilebilir olmalıdır. Tamamen isteğe bağlı paketlerden oluşan "Destek" sayfamızdan kurulum desteği alabilirsiniz. Aldığınız destek paketleri saatlik olarak ücretlendirilir. Başka hiçbir ücret ödemezsiniz. Yazılım içinde süre sınırı, kullanıcı sınırı, işlem sınırı... gibi kısıtlamalar yoktur. Yıllık lisans bedeli, versiyon içi güncelleme gibi bedeller ödemezsiniz. Program sonsuza kadar sizin olur!
Kullanıcı Sınırı Sınırsız
İşlem Sınırı
Sınırsız
Süre Sınırı Sınırsız
Modül Sınırı Sınırsız
Lisans Bedeli Ücretsiz
Versiyon içi Güncelleme Ücretsiz
Yazılım Bedeli
Ücretsiz
Sunucu Bedeli İsteğe Bağlı
Teknik Destek İsteğe Bağlı